بتن سخت پودری

بتن سخت پودری شرکت پنام

بتن سخت پودری محصولی است که شرکت پنام جزء اولین تولید کننده های آن و انواع هاردنرهای بتن سخت رنگی در کشور می باشد.
تجربه 18 سال تولید و فرمولاسیون به روز و پیشرفته سخت کننده های بتن این شرکت و قیمت مناسب باعث گردیده تا بتن سخت این شرکت یکی از محصولات پرفروش شرکت پنام باشد.
مقاومت و سختی بالا، ماله خوری بسیار مناسب، رنگ های بی بدیل و در برخی موارد استفاده از دانه های فلز محصول این شرکت را متمایز از دیگر تولیدات نموده است.
بتن سخت پودری که به نام محصول تیتانیت 500 در شرکت پنام موسوم است دارای 3 رنگ طوسی، قرمز آجری و سبز است و قابلیت تولید رنگ سفارشی را نیز دارا می باشد که همین امر باعث جلب نظر مشتریان محترم می گردد.

بتن سخت پودری پنام و موارد مصرف آن

– کف گاراژها
– انبارها
– پارکینگ ها
– کارواش ها
– باراندازها
– سالن های تولیدی
– آشیانه های تعمیر هواپیما
– نیروگاه ها
– کارخانجات
بطور کلی در فضاهایی که تردد ماشین آلات سنگین یا ترافیک سنگین دارد قابل استفاده می باشد.

بتن سخت پودری پنام و اجرای آن با روش خشکه پاشی

بتن سخت پودری یا نام دیگر آن کف سازی بتنی با روش خشکه پاشی از کف سازی های صنعتی بتن سخت است که مراحل اجرای آن به شرح ذیل می باشد.
1- بتن ریزی جهت زیر کار
2- پخش پودر بتن سخت کننده رنگی ( تیتانیت 500 ) که مقاومت سایشی بالایی دارد.
در پروژه های در حال ساخت پخش پودر بتن سخت (تیتانیت 500 ) یا اصطلاحا خشکه پاشی همانند کف سازی بتن سنگ بر روی بتن تازه اجرا می گردد.

بتن سخت پودری پنام و نکاتی در خصوص بتن مصرفی

– حداقل عیار بتن مصرفی می بایست 350 کیلوگرم در مترمکعب باشد.
– نسبت آب به سیمان کمتر از 0/55 باشد.
– اسلامپ بتن نباید از 10 سانتی متر تجاوز نماید.
– ویبره کافی برای بتن کف نیز ضروری می باشد.
– بتنی که بیش از 5 ساعت زمان از اجرای آن بگذرد بتن قدیمی نام می گیرد و قابلیت خشکه پاشی ندارد.
– در هنگام بتن ریزی تعبیه درزهای انقباضی و رعایت فواصل درزها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نکاتی در این خصوص را در انتها ذکر کرده ایم.
– در پروژه های با کف سازی قدیمی که بتن قدیمی زیر کار داریم ابتدا یک لایه بتن ریزی به ضخامت حداقل 5 سانتی متر روی بتن قدیمی ریخته می شود و پس از آن خشکه پاشی یا پخش پودر بتن سخت را آغاز می نمائیم.

بتن سخت پودری پنام و کاربرد آن در کف سازی صنعتی

بیشترین کاربرد بتن سخت پودری پروژه ها و کف سازی های صنعتی است که دارای ترافیک سنگین و تردد ماشین آلات سنگین دارد و به همین دلیل نیاز به مقاومت سایشی بالایی دارند.

بتن سخت پودری پنام و برخی از مزایای آن در کف سازی صنعتی

– مقاومت سایشی بالا به علت وجود ریزدانه های سخت در محصول تیتانیت 500
– اجرای ساده، سریع و یکپارچه
– هزینه پایین تر نسبت به روش های دیگر
– سطح نسبتا زیبا با وجود تنوع در رنگ محصول تیتانیت 500
مزایای بیشتر را در محصول تیتانیت 500 ملاحظه فرمائید

بتن سخت پودری پنام و مقادیر مصرف آن در ترافیک سبک، ترافیک متوسط و ترافیک سنگین

بتن سخت پودری ( تیتانیت 500 ) جهت ترافیک های سبک، ترافیک های متوسط و ترافیک های سنگین در ضخامت های متفاوت اجرا می گردد که جزئیات آن را به طور مختصر در ذیل و با جزئیات کامل می توانید در توضیحات محصول تیتانیت 500 ملاحظه فرمائید.
به طور معمول محصول بتن سخت پودری با ضخامت متوسط رویه سخت حدود 3 الی 4 میلی متر اجرا می گردد که از لحاظ مقدار مصالح حدود 5 الی 7 کیلوگرم مصالح تیتانیت 500 مصرف می گردد،
میزان مصالح مصرفی بستگی به وزن حجمی مواد و رنگ مواد و همچنین که ذکر شد ضخامت مورد نیاز دارد، هر قدر رنگ مواد بتن سخت پودری (تیتانیت 500) روشن تر باشد مقدار مصرف مصالح بیشتر و هر قدر مقاومت سایشی بیشتری لازم باشد در ضخامت بیشتری و در نتیجه مقدار مصالح بیشتری مصرف می گردد.
اجرا به روش بتن سخت پودری یا خشکه پاشی برای ضخامت بیشتر از 4 میلی متر توصیه نمی گردد.
• توصیه می گردد جهت ضخامت بیشتر از 4 میلی متر از روش بتن سخت ملاتی ( محصول هاردتاپ مورتار 600 ) استفاده گردد.

نكات مربوط به طراحی و اجرای درزهای انقباضی و فواصل درزها

1- بنا بر توصیه انجمن بتن آمریكا (ACI) و انجمن پوشش های بتنی آمریكا (ACPA) حداكثر فواصل درزها بین 24 الی 36 برابر ضخامت دال می باشد. انجمن بتن آمریكا تصریح می كند این عدد برای بتن های با اسلامپ بالا ( چنانچه حداكثر اندازة‌ دانه ها كمتر از 20 میلی متر (ً 4/3) باشد ) 24 برابر بوده ولی با كاهش اسلامپ بتن می توان فواصل درزها را تا 36 برابر ضخامت دال افزایش داد.
2- حداكثر فواصل درزها جهت کاترزنی به 3 متر محدود می شود.
3- پانل های تشكیل دهندة درزها باید حتی الامكان مربعی بوده و حداكثر نسبت طول به عرض آنها بنابر توصیة ACPA از 25/1 و بنابر توصیة ACI از 5/1 برابر، تجاوز نكند.
4- بهتر است زاویة تقاطع درزها ْ90 باشد. باید از طراحی درزها با زاویة تقاطع كمتر از ْ60 به صورت جدی پرهیز شود.
5- عمق برش های زده شده در دال برای ایجاد درزهای انقباضی در جهت عرضی باید 4/1 ضخامت دال و در جهت طولی 3/1 ضخامت دال باشد. این عمق نباید كمتر از یك اینچ باشد.
6- درزهای كم عرض‌تر اما با تعداد بیشتر نسبت به درزهای عریض‌تر اما با تعداد كمتر برتری دارند.
7- در مورد پیاده روها فواصل این درزها معمولاً بین 5/1 متر تا 2 متر می باشد. در مورد سواره روها، پاسیوها، پاركینگ ها به 3 متر افزایش می یابد.
8- زمانی كه از بتن مسلح در كف های پوششی استفاده می شود. لازم است فقط نیمی از المان های تسلیح از محل درزها عبور نمایند. (این امر به ایجاد یك صفحه ضعیف در محل یاد شده و تبدیل آن به درز كمك می كند)
.

بتن سخت پودری کف سازی بتن سخت پودری کف سازی بتن سخت بتن سخت