3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا

توضیحات:

3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا، پلاستری سبک وزن می باشد که از مواد سیمانی اصلاح شده توسط پلیمر بر پایه پرلیت تشکیل شده است. این پلاستر در 40 رنگ مختلف و با کارآیی مثال زدنی و خواص فیزیکی منحصر به فرد موجود می باشد.

موارد استفاده:

3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا به عنوان نمای دیوارهای خارجی و داخلی، سردر ورودی ساختمان های مسـکونی، تجاری و اداری مناسـب می باشد. همچنین از موارد استفاده این پلاستر تولید سنگ های مصنوعی، آبشارها و صخره های مصنوعی، پارک های آبی و سطح رویه پیشخوان می باشد. با استفاده از میلگرد و رابیتس و با قالب زدن (Stamping) و یا کنده کاری (Carving) طرح های بسیار متنوعی از قبیل سنگ، صخره، آجر، چوب، سطح های قدیمی و کهنه را می توان ایجاد کرد. در روش قالب زدن (Stamping) می توان از رنگ های مخصوص (Micro Topping 1100) و انواع و اقسام قالب های پوسته ای (mats) برای فرم دادن استفاده نمود. زیبایی سطح نهایی به حدی خواهد بود که تشخیص آن با سنگ های طبیعی را مشکل خواهد ساخت.

مزایا:

– سبک
– مقاومت در مقابل نفوذ آب
– شکل پذیری بالا
– قابل اجرا در ضخامت 50-10 میلی متر
– عدم خشک شدن سریع ملات و زمان کافی جهت اجرا

آماده نمودن بستر:

3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا بر روی بسترهای مختلفی قابل اجرا می باشد. مناسبترین بستر برای این پلاستر، بسترهای سیمانی و بنایی می باشد. به بیان دیگر سیمان کاری زبر، بهترین چسبندگی را با پلاستر ایجاد می کند. معمولاً این پلاستر برای پوشاندن میلگردها و رابیتس ها مورد استفاده قرار می گیرد. سطح بستر باید محکم بوده و عاری از هر گونه آلودگی بویژه پودر آزاد کننده باشد. وجود هر گونه آلودگی، اتصال پلاستر را به سطح بستر تضعیف نموده و موجب جدا شدن می شود. استفاده از مش های فولادی، رابیتس و یا مش های پلاستیکی اتصال پلاستر به بستر را تضمین می نماید. برای سطوح صیقلی و یا با جذب پایین بهتر است ابتدا از یک لایه چسب مخصوص (Bond Coat 450) و یا سیمان کاری زبره استفاده شود و سپس پلاستر اجرا شود. نقاشی و یا پوشش های دیوار (سیلرها) باید ابتدا توسط سندبلاست و یا روش های دیگر زدوده شده و بعد پلاستر اجرا گردد. در شرایط آب و هوایی گرم و یا در صورت وجود بسترهای با جذب آب بالا بهتر است سطح زیرین خیس شود.

اختلاط:

بهتر است اختلاط به صورت مکانیکی و با دستگاه (Drill با دور پایین) انجام شود. همیشه ابتدا آب ریخته شود و بعد پـودر 3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا به آن اضـافه گـردد به این ترتیب از گلوله شـدن ذرات جلوگیـری می شود. زمـان اختلاط می بایست بین 3 تا 5 دقیقه باشد تا رنگ و ذرات کاملاً درون مخلوط به صورت یکنواخت پخش شود. کارایی مخلوط بسته به نوع استفاده می¬باشد ولیکن نبایست آب مصرفی از 9-5/5 لیتر برای هر 25 کیلوگرم تجاوز کند.

میزان مصرف:

میزان مصرف وابسته به سطح بستر و طرح مورد نظر است، لیکن برای ضخامت متوسط10 میلی متر هر 25 کیلوگرم تقریبـاً 2 مترمربع را پوشش می دهد.

اجرا:

نیروی کافی برای اجرای 3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا جهت اعمال آن بر بستر نیاز می باشد. ضخامت پلاستر را می توان با شمشه کش کردن محل مورد نظر تعیین نمود. برای سنگ های مصنوعی معمولاً هنر شخص مجری و ضخامت اتفاقی پلاستر موجب زیبایی می شود. با استفاده از ماله مناسب قسمت های برآمدگی ملات و گودی ها اصلاح می شوند. 3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا را می توان در ضخامت 50-10 میلی متر در یک دست اجرا کرد.

انواع روش های اجرا:

3000 ملات تزئینی جهت ضخامت بالا به صورت های مختلفی اجرا می شود. ساده ترین حالت به صورت لیسه ای می باشد و حالت های پیچیده مربوط به ایجـاد سنگ های مصنوعی می باشد. استفاده از قالب های پوستی ( mats ) و پودر آزاد کننده و رنگ های مخصوص (Micro Topping 1100) جلوه خاصی به اجرا می بخشد. ایجاد فرم هایی همانند چوب، سنگ و ترک از قابلیت های بارز این پلاستر است. استفاده از ماله، چاقو و ابزار نوک تیز جهت کنده کاری سطح در همان روز کاری و یا تا حداکثر 2 روز پس از اجرا برای ایجاد نماهای هنری متداول می باشد. کارآیی ویژه عدم خشک شدگی سریع، انجام این عملیات را سهل ساخته است.

عمل آوری:

لایه های زیرین باید با رطوبت کافی عمل آوری شود. برای عمل آوری لایه نهایی باید پس از خشک شدن بطور یکنواخت مرطوب نگهداشته شود. در شرایط گرم و یا باد شدید، پلاستر باید مرطوب شده و با صفحه های پلی اتیلن محفوظ شود. استفاده از مواد عمل آورنده توصیه می شود. در نهایت و خصوصاً برای سطوح در تماس با آب بهتر است سطح با سیلر محافظت گردد.

بسته بندی:

در بسته بندی 40-50 کیلوگرمی موجود می باشد.

3000 دانلود ملات تزئینی جهت ضخامت بالا pdf.pdf