روکش مایکرو 1100 (Micro Topping 1100)

توضیحات:

روکش مایکرو 1100 ماده ای است با پایه سیمانی که خواص آن با مواد پلیمری بهبود یافته است و جهت استفاده در رنگ آمیزی و در دوباره سازی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده:

روکش مایکرو 1100 برای تعویض رنگ رویه سطوح، دوباره سازی سطح (Re- Surfacing) نماها و کف های خارجی و داخلی اعم از کاربری مسکونی، تجاری و اداری کاربرد دارد. روکش مایکرو 1100 در رنگ های مختلف موجود می باشد.

مزایا:

– دوام
– ایجاد سطح صاف
– خودتراز
– زودگیر
– انعطاف بالا
– قابلیت تنفس سطح
– مقاومت در برابر سایش
– مقاومت در برابر رطوبت
– عدم نیاز به عمل آوری
– مقاوم در مقابل اشعه UV
– آماده سازی سریع
– روش های مختلف اجرا
– تنوع رنگ
آماده سازی بستر:

روکش مایکرو 1100 بر روی بسترهای مختلفی قابل اجرا می باشد. از بسترهای مناسب می توان به سطوح بتنی (خصوصاً بتن های جدید) موزائیک ها و Pavers های بتنی، ترازوهای سیمانی (Terrazzo) و سطوح چوبی که پرایمر خورده است، اشاره نمود. تمامی سطوح باید عاری از هرگونه آلودگی بوده کاملاً محکم باشند. سطوح خیلی متراکم و صیقلی (همانند شیشه) و یا سطوح آغشته به پودر آزاد کننده چسبندگی خوبی با روکش مایکرو 1100 ایجاد نمی کنند.
برای سطوح رنگ خورده و یا آغشته به سیلر، ابتدا می بایست توسط سندبلاست و یا واترجت سطح تمیز گردد و بعد روکش مایکرو 1100 اعمال گردد. تمامی ترک ها و سوراخ ها باید با بتن مخصوص پر شوند. در شرایط آب و هوایی گرم و یا بستر با جذب آب زیاد، بهتر است سطوح زیرین ابتدا با آب خیس شود.
برای پوشش کف ها، توصیه می شود روز قبل و کمتر از 2 ساعت قبل از اجرای روکش مایکرو 1100 از Bond Coat 450 به عنوان پرایمر استفاده شود. زمان لازم برای خشک شدن Bond Coat 450 وابسته به دمای محیط و رطوبت نسبی می باشد. بعد از خشک شدن کامل دست اول Bond Coat 450، دست دوم قبل از اجرای روکش مایکرو 1100 اجرا می شود. دست اول بستر را صاف و آماده می کند و همچنین به یکنواخت خشک شدن سطح نهایی (روکش مایکرو) کمک می¬کند.
دست دوم به عنوان لایه واسطه اتصال بین روکش مایکرو 1100 و سطح بستر عمل می نماید. هر دو دست Bond Coat 450 باید در نازک¬ترین حالت ممکن توسط کاردک و یا قلم¬مو اجرا شود، به قسمی که ضخامت هر بار از 3 میلی متر تجاوز نکند.

اختلاط:

بهتر است اختلاط به صورت مکانیکی و با دستگاه (Drill با دور پایین) انجام شود. همیشه ابتدا آب ریخته شود و بعد پودر روکش مایکرو 1100 به آن اضافه گردد. زمان اختلاط می بایست بین 2 تا 3 دقیقه باشد تا رنگ و ذرات، کاملاً درون مخلوط به صورت یکنواخت پخش شود. غلظت محلول وابسته به نوع اجرا می باشد. 5 دقیقه صبر نموده و سپس مجدداً مخلوط را هم بزنید و استفاده نمایید.

میزان مصرف:

وابسته به نوع اجرا و سطح بستر دارد. اما مقادیر مصرف متوسط به شرح ذیل می باشد:
اسفنج: هر 20 کیلو گرم 120- 100 مترمربع را پوشش می دهد.
قلم مو: هر 20 کیلو گرم 80- 60 مترمربع را پوشش می دهد.
غلطک: هر 20 کیلو گرم 80- 60 مترمربع را پوشش می دهد.
اسپری: هر 20 کیلو گرم 100- 80 مترمربع را پوشش می دهد.
ماله: هر 20 کیلو گرم 50- 30 مترمربع را پوشش می دهد.

اجرا:

دمای محیط در هنگام اجرا می بایست بین 5 تا 30 درجه سانتی گراد باشد. همیشه قبل از اجرای پروژه، قسمت کوچکی را آزمایش نموده تا از چسبندگی لازم مخلوط به بستر و همچنین نتیجه اطمینان حاصل نمایئد. روکش مایکرو 1100 با استفاده از روش ها و وسایل مختلفی قابل اجرا می باشد از آن قبیل، می توان استفاده از اسفنج، قلم مو، غلطک، اسپری و ماله را نام برد. مواد مخلوط شده باید در فاصله زمانی 6-4 ساعت استفاده شود. استفاده از رنگ های مختلف در دفعات متوالی می تواند ظاهری زیبا و قدیمی به کار ببخشد. می توان از سنباده 800-320 میل جهت برداشتن خطوط ماله و صاف نمودن سطح استفاده نمود. در صورت تمایل به استفاده از سنباده حداقل 12 ساعت زمان عمل آوری باید به روکش مایکرو 1100 داده شود.

الف- اجرا توسط اسفنج، قلم مو و یا غلطک
روکش مایکرو 1100 می تواند توسط اسفنج، قلم مو و یا غلطک پرز کوتاه برای سطوح صاف و غلطک پرز بلند برای سطوح ناهموار، اجرا شود. هر چقدر مقدار آب مخلوط بیشتر باشد پوشش کاهش می یابد. به هر صورت نسبت حجم آب به مواد باید بین 3- 1 باشد.

ب- اجرا توسط اسپری
در این روش از یک اسپری با نازل 8/2 استفاده می شود (توجه پرسنل در محل باید همگی مجهز به ماسک باشند). نسبت مخلوط برای اسپری کردن می بایست یک به یک در نظر گرفته شود. در صورتیکه در نظر باشد که از رنگ های مختلف و مخلوط با هم (Blend) استفاده شود می بایست رنگ دوم قبل از خشک شدن رنگ اول پاشیده شود. و در صورت تمایل به عدم اختلاط در رنگ دوم می بایست بعد از خشک شدن رنگ اول پاشیده شود.

ج- اجرا توسط ماله
این روش برای ایجاد یک لایه مقاوم و زیبا استفاده می شود. نسبت مخلوط لازم 1 حجم آب و 2 حجم مواد می باشد ( ). در این صورت مخلوط حالت خمیری داشته و قابلیت اجرا با ماله را پیدا می کند. نسبت کمتر آب نیز مورد قبول بوده لیکن بستگی به تجربه مجری دارد. فاصله زمانی بین هر بار اجرا حداقل 2 ساعت در نظر گرفته شود.

عمل آوری:

روکش مایکرو 1100 نیازی به عمل آوری ندارد. لذا به هیچ وجه از آب برای عمل آوری آن استفاده ننمایید. تنها در صورت اینکه روش اجرای شما (مثلاً اسفنج) احتیاج به آب زدن دارد، از آب استفاده کنید.
روکش مایکرو 1100 ظرف مدت 30 دقیقه خشـک می شود (در حد دست زدن). سطـوح افقی ظرف زمان 2 ساعت می تواند در معرض ترافیک حداقل قرار گرفته و ظرف مدت 24 ساعت در معرض ترافیک سنگین قرار بگیرد.

پوشش (Sealing):

استفـاده از Super Seal 700 جهت پوشـاندن و محافظـت از سطح روکش مایکرو 1100 به شـدت توصیه می گردد. جهت نگهداری سطوح با ترافیک سنگین تجدید سیلر به صورت 2 سال یکبار توصیه می گردد.

بسته بندی:

در بسته های 20 کیلوگرمی موجود می باشد.

pdf> دانلود روکش مایکرو 1100.pdf

روکش مایکرو 1100 کف سازی بتن دکوراتیو کف سازی بتن سنگ کف سازی بتن منقش فیلم کف سازی بتن دکوراتیو فیلم کف سازی بتن سنگ فیلم کف سازی بتن منقش کاتالوگ کف سازی بتن دکوراتیو کاتالوگ کف سازی بتن سنگ کاتالوگ کف سازی بتن منقش گالری عکس کف سازی بتن دکوراتیو گالری عکس کف سازی بتن سنگ گالری عکس کف سازی بتن منقش چارت رنگ کف سازی بتن دکوراتیو چارت رنگ کف سازی بتن سنگ چارت رنگ کف سازی بتن منقش قالب های کف سازی بتن دکوراتیو قالب های کف سازی بتن منقش قالب های کف سازی بتن سنگ مشخصات فنی کف سازی بتن کوراتیو مشخصات فنی کف سازی بتن سنگ مشخصات فنی کف سازی بتن منقش محصولات کف سازی بتن کوراتیو محصولات کف سازی بتن سنگ محصولات کف سازی بتن منقش پروژه های کف سازی بتن کوراتیو پروژه های کف سازی بتن سنگ پروژه های کف سازی بتن منقش سایر محصولات